W ramach Konferencji Organizatorzy zapewniają dla chętnych uczestników możliwość skorzystania z warsztatów szkoleniowych:
Warsztat 1:
Bilansowanie i ograniczanie strat wody na przykładzie pilotażowych rozwiązań w Spółce Sądeckie Wodociągi
Temat:
Praktyczne studia przypadków oraz problemów on-linowego bilansowania strat wody na przykładzie Spółki Sadeckie Wodociągi. Eksperci oraz pracownicy podzielą się praktycznymi doświadczeniami z wdrożenia systemu.
Adresaci warsztatów:
Warsztaty dotyczą bilansowania strat wody, co jest kluczowym elementem efektywnego zarządzania przedsiębiorstwami wodociągowymi. Woda jest zasobem niezbędnym dla życia i gospodarki, dlatego ważne jest, aby minimalizować jej straty w procesach dystrybucji i dostarczania do klientów. Nasze warsztaty są skierowane do pracowników przedsiębiorstw wodociągowych, menedżerów oraz osób odpowiedzialnych za monitorowanie i optymalizację sieci wodociągowej.
Cel warsztatów:
Warsztaty obejmą dyskusje oraz wymianę doświadczeń między uczestnikami. Celem warsztatów jest dostarczenie praktycznej wiedzy oraz narzędzi, które uczestnicy będą mogli wykorzystać w swojej pracy, aby zminimalizować straty wody, oszczędzać zasoby oraz poprawić jakość usług dostarczanych klientom.
Czas trwania warsztatów:
Przewidywany czas trwania warsztatów – 1 godzina
Limit uczestników: około 40 osób
Organizator warsztatów: Unisoft, Sądeckie Wodociągi
Warsztat 2:
Praktyczne warsztaty szybkiego wykrywania i oceny poziomu zagrożenia substancjami chemicznymi w wodzie do spożycia
Temat:
Rozwój cywilizacyjny generuje przedostawanie się do środowiska wielu substancji chemicznych, w tym wielu nowych, które pozostają poza standardowym monitoringiem prowadzonym zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami. Ryzyko, jakie niesie za sobą pojawienie się tych substancji w środowisku, może być bardzo wysokie, czy to z punktu widzenia ryzyka środowiskowego czy zdrowotnego. Ze względu na fakt, iż nie ma technicznych i ekonomicznych możliwości zidentyfikowania wszystkich tych substancji, dostępne są narzędzia umożliwiające ocenę całkowitego zagrożenia związanego z obecnością tych substancji. Spośród kilku dostępnych rozwiązań, absolutnym liderem jest system Microtox – światowy „złoty standard” w ocenie zagrożenia ekotoksykologicznego. Ilościowe wyniki pozwalają na kompleksową ocenę próbki, dając operatorowi jednoznaczną informację o poziomie zagrożenia. Łatwa interpretacja wyniku w oparciu o międzynarodową klasyfikację toksyczności pozwala na natychmiastowe podjęcie działań naprawczych bądź w skrajnym przypadku zamknięcie ujęcia lub wybranej części sieci wodociągowej i prowadzenie dalszego monitoringu.
Adresaci warsztatów:
Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wody do spożycia, laboratoriów, technologów, kadry zarządzającej oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie i utrzymanie Planów Bezpieczeństwa Wody w przedsiębiorstwach wodociągowych.
Cel warsztatów:
Praktyczne zapoznanie się z procedurą oceny toksyczności przy użyciu przenośnego systemu Microtox FX, będącego standardowym wyposażeniem mobilnego laboratorium Sądeckich Wodociągów.
Na świecie pracuje ponad 3000 urządzeń Microtox, monitorując jakość wody dla ponad 20% światowej populacji ludzkości.
Każdy z uczestników (maksymalna liczba uczestników: 12 osób) będzie miał możliwość samodzielnego wykonania badania oraz otrzyma materiały informacyjne.
Czas trwania warsztatów:
Przewidywany czas trwania warsztatów – 1 godzina.
Limit uczestników: max. 12 osób
Organizator warsztatów: TIGRET Sp. z o. o